نام کاربري: رمز عبور:

علت اجرای سازه ال اس اف در ساختمان سازی

بازديد : 89 | دوشنبه 22 شهریور 1400 - 15:11
rubeno
ارسالي ها : 4
عضويت : 14 /6 /1400
علت اجرای سازه ال اس اف در ساختمان سازی


سازه های قاب فلزی سبک ال اس اف LSF


شرکت ایده نو مجری سازه های ال اس اف


شرکت عمران گستر ایده نو مجری سازه ال اس اف با بهره مندی از کارشناسان و متخصصان مجرب و کار آزموده اقدام به فعالیت گسترده ای در زمینه های ، طراحی و اجرای انواع سازه های ال اس اف و همچنین اجرای فایبر سمنت برد و اجرای کناف نموده است.


این سازه های فولادی سبک یا همان سازه ال اس اف به روش نورد سرد فرمینگ شده (lsf) که کاملا اتوماتیک و برنامه ریزی شده با روش محاسبات CAD COM بصورت نیوزلندی تولید و کد گذاری شده و در محل تولید به صورت پانلایز شده آماده ارسال به پروژه میباشد که جهت ساخت و سازهای ذیل مورد استفاده قرار میگیرد.


کاربرد سازه ال اس اف
 • اضافه اشکوب یا اضافه طبقاتی
 • ویلاهای ساحلی و جنگلی
 • خانه های بهداشت و درمان
 • ساخت آزمایشگاه و اورژانس
 • تجهیز کارگاهی
 • ساختمان های رفاهی بین جاده ای
 • امداد و نجات
 • مراکز اداری، اقامتی ، صنعتی ، خدماتی ، آموزشی ، دولتی ، درمانی ، تجاری
 • پارتیش بندی های اداری و مسکونی
 • نوسازی مدارس و رستوران های بین راهی
 • کانکس های ثابت و متحرک
 • خانه های پیش ساخته ساندویچ پانلیلذا با توجه به اهمیت سیستم ( lsf ) نسبت به سایر سیستم های ساختمانی به لحاظ سبک بودن و نیز سرعت عمل در زمان اجرا خوشبختانه در چند سال اخیر رشد زیادی را در زمینه ساخت و سازهای کشور داشته است ، لذا شرکت ایده نو پروژه آریا آمادگی خود را جهت همکاری با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعلام میدارد.
ساختمان های پیش ساخته فولادی سبک light weight steel frame موسوم به lsf یا همان سازه ال اس اف می باشند.


در این روش ورق گالوانیزه توسط دستگاه رول فرمینگ پروفیل های مورد نظر مطابق با طرح را تولید و تیرآهن به حفظ فیزیک کار بصورت سبک ساخته و قابل حمل توسط هر کارگر ساده میشود.


در این روش وزن سازه ساختمان تا 60 درصد کاهش میابد و پس از سفارش مشتری کل ساختمان در کارگاه ساخته شده و دیوارها به محل ، حمل و با جرثقیل نصب میگردد.


این ساختمان به صورت خشک و عمدتا با استفاده از اتصالات پیچی بکار میرود.


این ساختمان ها از سه جزء اصلی شامل
مقاطع متشکل از ورق های فولادی سرد نورد شده برای سازه، صفحات تخت گچی به عنوان پوشش رویه درونی و لایه عایق حرارتی و صوتی تشکیل میشود.


کاربرد این ساختمان ها به عنوان یک سیستم سازه ای مستقل و اکثرا در انبوه سازی ساختمان های سه طبقه ، دفاتر و ساختمان های تجاری کوچک ، واحدهای صنعتی و سالن های ورزشی یک طبقه میباشد. سیستم سازه ای باربر ثقلی lsf قابلیت ترکیب شدن با سیستم سازه ای دیگر ، مانند دیوارهای بتن مسلح سازه ای را داشته و در ساختمان های کوتاه بصورت سیستم سازه ای مختلط بکار میرود.


با استفاده از سازه ال اس اف LSF تا چند طبقه میتوان اجرا کرد؟


به وسیله این روش می‌توان ساختمان‌هایی را به صورت طبقات محدود (معمولاً تا ۵ طبقه) را اجرا کرد.
وزن بر متر مربع سازه های ال اس اف


وزن سازه به نوع کاربری و ارتفاع دیوار و نوع سقف و یا تعداد اتاق یا ابعاد سالن بستگی دارد .


اما بطور معمول در حدود ۲۵ تا ۳۲ کیلوگرم بر متر مربع می باشد که معمولا بصورت نسبی ۳۰ کیلوگرم بر متر مربع در نظر گرفته می شود.
روش و مراحل ساخت ساختمان با سازه ال اس اف LSF


روش تولید این قطعات و احداث چنین ساختمانهایی به این صورت است که ورقه های فولادی ابتدا در کارخانه و توسط دستگاه به ابعاد ، اندازه ها و اشکال معین شکل دهی شده و به هم متصل می شوند.


پنل هایی که به این شکل تولید می شوند به محل احداث ساختمان منتقل شده و بر اساس نقشه های از قبل طراحی شده و بر روی فونداسیون متناسب با این نوع از سازه بر یکدیگر سوار می شوند.


اسکلت شکل گرفته توسط ورقه های OSB ، گچ برگ ، سمنت برد و یا سایر مصالح پوششی نظیر سنگ برای نمای بیرونی و یا سرامیک برای کف سازی ، پوشانده شده و سایر مراحل احداث و تکمیل بنا طی می شود.
حال سوال اینجاست که با ال اس اف LSF چه ساختمان هایی می شود ساخت؟
سیستم سازه های فولادی سبک (LSF) یک سیستم سازه ای پیشرفته است .که در انواع ساخت و سازها مانند ویلاها، خانه های ویلایی تک خانوار و چندخانوار ، ساختمانهای مسکونی، اداری و صنعتی یک، دو و سه طبقه، هتل ها و هتل آپارتمان ها، ساختمان های مدارس و دانشگاهی، رستورانها و …. دارای کاربرد می باشد.سیستم سازه های فولادی سبک (LSF) یکی از مناسبترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورد استفاده قرار می گیرد.
مزایای استفاده از سیستم سازه ال اس اف LSF


امکان بکار گیری محصولات دارای استاندارد در مرحله تأمین مصالح با حداقل پرت و امکان بهینه سازی اجزای مختلف ساختمان برای صرفه جویی در مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف.


مقاومت بالا در برابر زلزله به لحاظ شکل پذیری خوب و سبکی فوق العاده در کنار استحکام بالا.


کاهش نیاز به نیروهای ماهر حرفه ای و امکان جذب خیل عظیم بیکاران تحصیل کرده و بومی در بخش نصب این نوع ساختمان ها که با هزینه کمتر کیفیت بیشتر را برای ساختمان به ارمغان می آورند.


کاهش رکود سرمایه در طول دوره ساخت، در کنار افزایش کیفیت و کمیت ساخت و ساز.


کاهش مصرف انرژی در کلیه مراحل تولید مصالح ساختمانی،حمل مصالح ، بهره برداری و جمع آوری ساختمان.


نیازکم این روش به صنعت سیمان که یک صنعت آلاینده بوده و این نوع ساختمان را دوستدار محیط زیست معرفی می کند.


کاهش مصرف فولاد در ساختمان که به تدریج حکم فلزی با ارزش را پیدا خواهد کرده و دفن بدون ملاحظه آن در ساختمان های موجود هیچگونه توجیهی ندارد.
دلایل و الزامات استفاده از سازه های سبک ال اس اف LSF


نیاز سالانه مسکن حدود ۱,۵ میلیون واحد مسکونی می باشد. توان تولید سالانه محدود به ۶۰۰-۴۰۰ هزار دستگاه میباشد.


کمبود سیمان، فولاد، نیروی انسانی ماهر


خطر وقوع زلزله های مرگبار در فلات ایران


گران شدن شدید مصالح سنتی و دستمزد


طولانی بودن زمان ساخت و خواب سرمایه


کیفیت پایین ساختمانهای سنتی


گران شدن حامل های انرژی
سرعت ساخت در ساختمان های ال اس اف LSF
دلیل دیگری که ساختمانهای LSF با استقبال مواجه شده است بالا بودن سرعت ساخت این نوع از ساختمان است.روش کدکم باعث شده سرعت ساخت المانهای سازه ای در این نوع از سازه افزایش یابد. از سوی دیگر سبکی این نوع از ساختمان باعث می شود با صرف مواد و انرژی و نیروی انسانی بسیار کمتر و در زمانی بسیار کوتاه تر امکان جابه جایی ، مونتاژ و نصب فراهم آید.


مقاومت ساختمان های ال اس اف LSF در برابر زلزله


فلسفه مهندسی در این نوع از ساختمان این است که المانهای ضعیف ولی متعدد را جایگزین المانهای قوی ولی کم تعداد کرده اند . به همین دلیل در زمان وقوع زلزله حتی اگر بخشی از ساختمان دچار آسیب بشود سایر قسمتها نقص آن را جبران می کنند .


ساختمانهای LSF بسیار سبک اند ، برای مقایسه ، وزن ساختمان های LSF یک ششم ساختمانهای بتنی و یک پنجم تا یک چهارم ساختمانهای فلزی است.


و از آنجایی که یک ساختمان هرچقدر سبکتر باشد نیروی کمتری را نیز جذب می کند . بنابراین در زمان وقوع زلزله کمترین آسیب را می بیند.


اکنون به کمک تکنولوژی کدکم این امکان فراهم آمده است که ساختمانهای LSF را در شرایط حدی و به صورت شکل پذیر و به همان شکلی که طراحی کرده ایم بسازیم.


همچنین به کمک تولید مکانیزه مبتنی بر طراحی مهندسی ، نقش نیروی انسانی و خطاهای احتمالی در اندازه گیری و نصب به حداقل می رسد. به این ترتیب ساختمانی بنا می شود که عملکرد بهتری در برابر زلزله دارد.
ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.