نام کاربري: رمز عبور:

فایبر سمنت برد چیست؟ روش نصب فایبر سمنت برد باکیفیت

بازديد : 78 | دوشنبه 15 شهریور 1400 - 13:52
rubeno
ارسالي ها : 4
عضويت : 14 /6 /1400
فایبر سمنت برد چیست؟ روش نصب فایبر سمنت برد باکیفیت

فایبر سمنت برد باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟


شرکت ایده نو تأمین کننده پانل های سیمانی الیاف دار یا همان فایبر سمنت برد می باشد.
استفاده محصولات صفحه ای در سیستم های ساخت و ساز خشک روز به روز در حال گسترش است.
استفاده از ورق های سیمانی نیز در صنعت ساختمان سازی رو به افزایش است.
پانل های سیمانی برحسب ضخامت در قسمتهای مختلف ساختمان به کار برده می شود.
صفحات سیمانی الیاف دار در ساختمان های سبک از جمله LSF سازه ال اس اف ، درای وال ، نمای ساختمان ، کف و سقف کاذب کاربرد دارد.
از جمله مزایای پانل های سیمانی الیاف دار که باعث استقبال بسیار زیاد سازندگان و فعالان عرصه ساخت و ساز شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:


  • ضد آب بودن
  • ضد آتش بودن ، سبکی
  • سرعت و سهولت در نصب
  • حمل آسان
  • قیمت مناسب
  • رنگ پذیری
  • قابل برش خوردن
  • تنوع در ضخامت
  • عاری از آزبست و سازگار با محیط زیستفایبر سمنت برد چیست؟
یکی از انواع نمای ساختمان، نمای فایبرسمنت است. این نوع نما ویژگی های خاص خود را دارد و به همین علت مورد توجه سازندگان نمای ساختمان قرار می گیرد. فایبرسمنت یا همان فیبر سیمان که مخفف سیمان تقویت شده با فیبر است، به عنوان جایگزینی برای محصولات ساختمانی مبتنی بر آزبست ساخته شده است. فایبرسمنت که از ماسه، سیمان و الیاف سلولز تشکیل شده است، به اشکال مختلفی وجود دارد اما بیشتر به صورت ورق و در تخته های افقی دیده می شود.
می توان از فایبرسمنت برای پوشاندن نمای بیرونی یک خانه و همچنین به عنوان جایگزینی برای چوب استفاده نمود، همچنین در مناطقی که در معرض خطر آتش سوزی زیادی هستند می توان از فایبرسمنت استفاده کرد. همچنین شما می توانید از فایبرسمنت برد به عنوان عایق رطوبت در حمام ها و همچنین برای روکش های کف پوش نیز استفاده کنید .


مقاومت حرارتی و انتقال صدا بین انواع مختلف محصولات فایبرسمنت متفاوت است، هرچه صفحه سیمانی فیبری ضخیم تر و متراکم تر باشد، از مقاومت حرارتی و صوتی بهتری برخوردار خواهد بود.


فایبرسمنت یکی از مقرون به صرفه ترین مواد در بازار است. این محصول سازگار با محیط زیست است زیرا فایبرسمنت نسبت به سایر مصالح دیواری به غیر از چوب به انرژی کمتری در مونتاژ و ساخت و ساز احتیاج دارد.


در حمل و نقل و نصب مصرف انرژی کم است. در ساخت یا استفاده از فایبرسمنت از سموم دفع آفات استفاده نمی شود. هنگام تولید فایبرسمنت برد، آب مورد استفاده در تولید بارها بازیافت می شود، پسماندهای جامد بازیافت می شوند و از مواد اولیه پایدار استفاده می شود.


روش نصب فایبر سمنت برد


1) زیر سازی فلزی فایبر سمنت برد
اجرای المان­های عمودی (وال پست) از قوطی 80*40
به جهت اینکه در اغلب پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند و تنها نقاط اتصال سازه ی نما تیرهای طبقات می باشد، جهت تامین اتصال المانهای افقی در سرتاسر نما از وال پست استفاده می شود و چون بار تمام نما به این سازه منتقل می گردد، از قوطی 80*40 و یا بنا بر محاسابت طراح پروژه از المان مناسب استفاده می گردد. در پروژه های بلند مرتبه محاسبه بار باد و تاثیر آن بر المان­های عمودی و همچنین اتصالات آنها به سازه اصلی از همیت بالایی برخوردار است که البته مسایل مالی و قیمت تمام شده نیز تاثیر دارد.


اجرای زیر سازی فلزی فایبر سمنت برد به صورت کلی تفاوت زیادی با زیر سازی فلزی دیگر نماهای خشک ندارد. در سازه های بتنی اتصال المان­های فلزی معمولا بر روی پلیت های قرار داده شده در هنگام بتن ریزی بر روی بدنه تیر و ستون انجام میگیرد. اگر این پیش بینی انجام نشده و در هنگام بتن ریزی پلیت گذاری انجام نشده است بایستی پلیت ها به وسیله رول بولت های مکانیکی که به رول بلت HSA معروف هستند به بدنه اتصال پیدا کنند.
اجرای المانهای افقی (کمر کش) از قوطی 40*40
به جهت اینکه پروفیل های گالوانیزه ی M و V به صورت عمودی اجرا می شوند بایستی عناصر افقی از قوطی 40 * 40 به فواصل عمودی حداکثر 150 سانتی متر بر روی وال پست ها اجرا گردد. لازم به ذکر است که اجرا ی کمر کش افقی به صورت رو گذر به هر چه تراز بودن زیر سازی کمک خواهد نمود. اجرای پوشش مناسب جهت جلوگیری از زنگ زدگی بر روی المان­های افقی و عمودی از اهمیت بالایی برخوردار است. المان­های فلزی قبل از اجرا بایستی کاملا از روغن­های چرب و آلودگی­های دیگر پاک شده و پوشش مناسب ضد زنگ بر روی آنها اجرا شود. در مناطق حساس و پروژه های دارای اهمیت بالا بایستی محل جوش ها پس از جوشکاری پوشش ضد زنگ داده شود.


پانل های سیمانی الیاف دار به دلیل مزایای فوق العاده آن در قسمتهای مختلف ساختمان از جمله نمای ساختمان ، سقف کاذب ، درای وال ، کف کاذب ، بام و پوشش تیر و ستون کاربرد دارند. محصولات ورق های سیمانی شرکت ایده نو محصول بزرگترین کارخانه تولید پانل سیمانی الیاف دار در ایران با سیستم اتوکلاو و با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.


2) زیر سازی گالوانیزه فایبر سمنت برد
با توجه به بالا بودن ضریب انبساط طولی در فایبر سمنت برد که از دو عامل اصلی رطوبت و حرارت محیط نشات می گیرد، استفاده از پروفیل های زیر سازی فایبر سمنت بورد الزامی به نظر می رسد و اکیدا نصب فایبر سمنت برد بر روی زیر سازی فلزی توصیه نمی­گردد.
ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.