نام کاربري: رمز عبور:

معرفی پیشرفته ترین روش درمان سرطان توسط پزشک انکولوژیست

بازديد : 155 | سه شنبه 07 اردیبهشت 1400 - 11:09
drmaryammirzaei
ارسالي ها : 4
عضويت : 10 /1 /1400
معرفی پیشرفته ترین روش درمان سرطان توسط پزشک انکولوژیست
پیشرفته ترین روش درمان سرطان
هدف از درمان سرطان پیشرفته، کنترل سرطان تا حد امکان است. کنترل سرطان ممکن است به معنی کوچک شدن اندازه سرطان یا متوقف شدن رشد آن برای مدتی باشد. در برخی موارد ، این ممکن است ماهها یا سالها طول بکشد. اگر درمان، دیگر کنترل کننده سرطان نیست ، هدف از این درمان تسکین علائم است. ما به شما پیشرفته ترین روش درمان سرطان را معرفی می کنیم.
داروهای جدید به طور مداوم در دسترس هستند ، بنابراین اگر درمان فعلی شما تاثیر بسزایی نداشته یا مقابله با عوارض جانبی آن دشوار است، در مورد گزینه های دیگر از پزشک خود سوال کنید. همچنین، بپرسید که آیا واجد شرایط شرکت در یک کارآزمایی بالینی هستید یا خیر و بدنبال پیشرفته ترین روش درمان سرطان باشید.
شناخت پیشرفته ترین روش درمان سرطان و اینکه سرطان از کجا شروع شده و چه میزان گسترش یافته است، بستگی به نوع سرطان دارد. معمولاً سرطانی که گسترش زیادی یافته است، نیاز به درمان سیستمیک توسط پزشک متخصص شیمی درمانی دارد. این بدان معناست که درمان سرطان با شیمی درمانی از طریق دهان یا تزریقی انجام می شود.


پیشرفته ترین روش درمان سرطان شامل شیمی درمانی، ایمونوتراپی یا هورمون درمانی است. البته درمانی که فقط بر قسمت خاصی از بدن تأثیر می گذارد ممکن است برای تسکین برخی علائم نیز استفاده شود که شامل جراحی یا رادیوتراپی است. درمان تسکین دهنده همچنین می تواند به حفظ یا بهبود کیفیت زندگی کمک کند.


پیشرفت های اخیر نحوه درمان سرطان را تغییر داده است. پیشرفته ترین روش درمان سرطان بدین صورت می باشد:


پزشکی دقیق; پیشرفته ترین روش درمان سرطان
محققان دریافته اند که سرطان در یک فرد و فرد دیگر به طور یکسان رفتار نمی کند. تشخیص داروی مناسب شخص شما با پزشکی دقیق، به عنوان پیشرفته ترین روش درمان سرطان به پزشکان اجازه می دهد تا درمان را متناسب با تومور شخصی تنظیم کنند. تغییرات ژن یا “جهش ها” که منحصر به تومور است می تواند به پزشکان کمک کند تا تصمیم بگیرند که کدام روش درمانی بهتر است.


از آنجا که محققان اطلاعات بیشتری در مورد این تغییرات ژن کسب می کنند ، می توانند درمان هایی با عنوان درمان هدفمند را توسعه دهند.


درمانهای هدفمند; نمونه ایی از پیشرفته ترین روش درمان سرطان
درمان های هدفمند روی ژن ها، پروتئین ها و رگ های خونی کار می کنند که به رشد و گسترش سلول های سرطانی کمک می کند. آنها با داروهای سنتی سرطان مانند شیمی درمانی، که بر روی همه سلولهای سریع رشد فعالیت می کنند ، متفاوت هستند. درمان هدفمند نوعی از پیشرفته ترین روش درمان سرطان است که تغییرات سلولهای سرطانی را هدف قرار می دهد که به رشد ، تقسیم و گسترش آنها کمک می کند. پیگیر باشید که چگونه درمان هدفمند در برابر سرطان و در مورد عوارض جانبی رایج که ممکن است رخ دهد ، تاثیرگذار است.


معرفی پیشرفته ترین روش درمان سرطان
از آنجا که پزشکان درمان های هدفمند را با تومور شما مطابقت می دهند ، ممکن است با عوارض جانبی کمتری نسبت به سایر گزینه های سرطان عمل کنند.
نمونه هایی از درمان های هدفمند که پیشرفته ترین روش درمان سرطان است عبارتند از:


سرطانهای پستان که دارای جهش ژن HER-2 هستند را درمان می کند.


ماده ای به نام EGFR را مسدود می کنند که به رشد سرطان روده کمک می کند.


ملانومای ژن BRAF جهش یافته را درمان می کنند.


درمان هدفمند امید بخش است، اما پزشکان می توانند در حال حاضر تنها چند نوع سرطان را با آن درمان کنند. هرچه محققان درباره سلول های سرطانی بیشتر بدانند ، اهداف بیشتری پیدا می کنند.


پرتودرمانی ; معمول ترین و پیشرفته ترین روش درمان سرطان
پرتودرمانی که پیشرفته ترین روش درمان سرطان است که از دوز بالای اشعه برای از بین بردن سلولهای سرطانی و کوچک کردن تومورها استفاده می کند. این درمان سلولهای سرطانی را با پرتوهای شدید انرژی از بین می برد. اشکال جدیدتر از تشعشع عبارتند از:


پرتودرمانی با تعدیل شدت (IMRT): یک دستگاه هدف قرار دادن پرتودرمانی دقیقاً در منطقه آسیب دیده است. این بیشترین میزان تشعشع را به سرطان منتقل می کند ، اما کمترین آسیب را به بافت سالم در این نزدیکی وارد می کند.
پرتودرمانی با هدایت تصویر (IGRT): پزشک شما از اسکن های تصویربرداری مانند MRI یا CT استفاده می کند تا لیزر را روی ناحیه مورد معالجه قرار دهد. IGRT برای مناطقی از بدن شما مانند ریه ها یا کبد به خوبی کار می کند.
رادیوتراپی استریوتاکتیک (SRS): این روش درمانی همچنین مقدار زیادی از پرتودرمانی را به یک ناحیه کوچک منتقل می کند. این گزینه خوبی برای تومورهای مغز و ستون فقرات است.
پروتون درمانی;گزینه ای دیگر از پیشرفته ترین روش درمان سرطان
در این نوع پرتودرمانی از پروتون ها – ذرات انرژی با بار مثبت – برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می شود. این یک انرژی شدید پشت سر هم را به منطقه ای با تمرکز اعزام می کند. این بدان معنی است که این درمان می تواند سلولهای سرطانی را بدون آسیب رساندن به بافتهای سالم در این نزدیکی از بین ببرد.
پروتون درمانی، پیشرفته ترین روش درمان سرطان، برای درمان تومورها در موارد زیر استفاده می شود:


  • درمان تومور مغزی
  • درمان سرطان پروستات
  • درمان سرطان ریه
  • درمان سرطان کبد
  • درمان سرطان پستان
  • درمان سرطان مری
  • درمان سرطان روده بزرگ
  • درمان سرطان چشم
  • درمان سرطان سر و گردنشیمی درمانی; رایج ترین و پیشرفته ترین روش درمان سرطان
استفاده از داروهایی که سلولهای سرطانی را از بین می برد از دهه ۱۹۵۰ میلادی شروع شده است. این هنوز هم یک درمان پیشرو در سرطان است. شیمی درمانی پیشرفته ترین روش درمان سرطان است که از داروها برای از بین بردن سلولهای سرطانی استفاده می کند. بیاموزید که شیمی درمانی در برابر سرطان چگونه کار می کند ، چرا باعث ایجاد عوارض جانبی و نحوه استفاده آن با سایر درمان های سرطانی می شود.


پیشرفته ترین روش درمان سرطان و معرفی آنها
در ۶۰ سال گذشته داروهای شیمی درمانی تغییر زیادی نکرده اند. اما امروزه پزشکان داروها را با هم ترکیب می کنند تا بهتر کار کنند. دانشمندان روشهای جدیدی برای کمک به راحت تر رسیدن دارو به سلولهای سرطانی ارائه داده اند.


جراحی به کمک روبات; مدرن ترین و پیشرفته ترین روش درمان سرطان
عمل جراحی هنوز یک درمان اصلی سرطان است و هدف از بین بردن هرچه بیشتر سرطان است.
در جراحی روباتیک، پزشک شما ابزار و دوربین را در برش های کوچک بدن شما قرار می دهد. او می نشیند و در حین کار ربات با کنترل دست و پا به منطقه درد می رود.
بازوی روباتیک دقیق تر از دست جراح است و می تواند به قسمت های بدنی که به سختی می رسد برسد. این نوع جراحی می تواند باعث کاهش ریزش خون در طی عمل و درد بعد از آن شود. همچنین می تواند اقامت بیمارستان را کوتاه کند.
ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.