نام کاربري: رمز عبور:

متخصص شیمی درمانی در تهران و روش شیمی درمانی در روند درمان سرطان

بازديد : 209 | شنبه 04 اردیبهشت 1400 - 11:13
drmaryammirzaei
ارسالي ها : 4
عضويت : 10 /1 /1400
متخصص شیمی درمانی در تهران و روش شیمی درمانی در روند درمان سرطان
متخصص شیمی درمانی در تهران و روش شیمی درمانی
شیمی درمانی یک دارو درمانی است که از مواد شیمیایی قوی برای از بین بردن رشد سریع سلول ها در بدن استفاده می شود. شیمی درمانی اغلب در درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا سلول های سرطانی خیلی سریع تر از اکثر سلول های بدن رشد می کنند و تکثیر می شوند. داروهای شیمی درمانی بسیاری در دسترس هستند که به تنهایی یا ترکیبی برای معالجه طیف گسترده ای از سرطان مورد استفاده قرار می گیرند. سرکار خانم دکتر مریم میرزایی مقدم، متخصص شیمی درمانی در تهران می باشند که با استفاده از تجهیزات روز دنیا قادر به تشخیص بیماری و آماده ی ارائه کلیه خدمات پزشکی و درمانی به شما عزیزان می باشند.
شیمی درمانی (chemotherapy)
شیمی  درمانی یکی از روش های درمان سرطان است که با استفاده از دارو های خاص در علم پزشکی صورت می پذیرد . اما متأسفانه این نوع درمان عوارضی روی سلول ها و بافت های بدن از خود به جای می گذارد . این عوارض عبارت است از : ریزش مو، خشک شدن پوست، تهوع و استفراغ، اسهال و لاغری
شیمی درمانی یک از روش های  بسیار کاربردی است. در اصل در شیمی درمانی تمرکز بر روی سلول های سرطانی و سلول های میکروارگانیسم است که با استفاده ازمواد شیمیایی و دارو های شیمیایی از بین می رود . بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که در شیمی درمانی فقط از داروهایی که برای درمان سرطان هستند استفاده می شود، اما این تفکر غلط است. بلکه در بعضی از موارد، از آنتی بیوتیک ها  نیز کمک گرفته می شود.
ارسفنامین اولین نوع ماده شیمی درمانی بود که  در سال ۱۹۰۹ کشف و برای درمان سیفلیس به کار برده شد.


طرح های درمانی
شیمی درمانی امروزه  با طرح های بسیاری، به منظور کنترل و درمان بیماری سرطان رو به پیشرفت است، شیمی درمانی می تواند برای درمان کامل بیماری ، طولانی کردن عمر بیمار و  آرام کردن درد ها کمک بسیاری کند.
مقاومت سلول های سرطانی در برابر  انواع دارو های شیمی درمانی یکی  از مهم ترین نگرانی ها و شکست درمان است.


درمان پیش معالج یا شیمی درمانی نئوآدجوانت
این نوع درمان به منظور کاهش خطرات ناشی از درمان موضعی که شامل : جراحی یا پرتو درمانی است انجام می شود. هم چنین به منظور کوچک کردن و کم حجم کردن تومور اولیه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


شیمی درمانی آدجوانت
زمانی که احتمال وجود بیماری سرطان کم باشد اما ریسک این که سرطان عود کند ، وجود داشته باشد ، این روش به کار گرفته می شود به این صورت که کمک می کند مقاومت سلول های سرطانی در برابر دیگر دارو ها کم شود . هم چنین میتواند سلول هایی که در بدن پخش شده است را بُکُشد .


این دارو برای تومور های سرطانی که سرعت رشد آن ها زیاد است بسیار  سودمند بوده و فرد بهبودی کامل را به دست می آورد .


انواع داروهای شیمی درمانی
داروهای سایتوتوکسیک ترکیبات طبیعی یا صناعی هستند  که در درمان بیماری سرطان مورد استفاده قرار می گیرد . به روند درمانی و بهبود بیمار توسط این دارو ها شیمی درمانی می گویند که توسط پزشک متخصص شیمی درمانی انجام پذیر است.
ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.