نام کاربري: رمز عبور:

هزینه طب کار و معاینات پزشکی | تعرفه معاینات بدو استخدام و معاینات ادواری

بازديد : 223 | یکشنبه 05 بهمن 1399 - 13:10
borzooye
ارسالي ها : 4
عضويت : 29 /7 /1398
هزینه طب کار و معاینات پزشکی | تعرفه معاینات بدو استخدام و معاینات ادواری

هزینه طب کار و معاینات پزشکی طب کار

با توجه به سوالات مراجعه کنندگان به مراکز طب کار در مورد هزینه طب کار برای انجام معاینات بدو استخدام و آزمایشات ادواری تامین اجتماعی در این مقاله قصد داریم مروری اجمالی داشته باشیم بر هزینه های انجام معاینات طب کار

همانطور که در مطالب قبل عنوان شد افراد با توجه به نیاز های شغلی خود برای انجام آزمایش های بدو استخدام، یا دوره ای و … باید به مراکز تخصصی طب کار تامین اجتماعی جهت انجام این معاینات مراجعه نمایند.

پرداخت این هزینه ها بنا به قانون تامین اجتماعی بر عهده کارفرمای فرد شاغل یا در مرحله استخدام می باشد. در این متن نحوه محاسبه و پرداخت هزینه های طب کار، انواع آن و اینکه چه هزینه ای دقیقا در مورد انجام چه معاینه ای محاسبه گردیده است بصورت جزئی و بر طبق مصوب هیئت وزیران را شرح خواهیم داد. هزینه های طب کار هر ساله طبق تعرفه اعلام شده توسط مراجع به تصویب رسیده و ابلاغ می گردد.

آزمایشات دوره ای طب کار شامل چه مواردی است؟

 

پاسخ استاد کرم بیگی به این سوالات

1- به موجب ماده 90 قانون تامین اجتماعی کارفرما مکلف است قبل از به کارگماردن کارکنان ترتیب معاینه پزشکی آن ها را بدهد. با توجه به تکلیف کارفرما در این ماده طبعا هزینه معاینات بدو استخدام بر عهده کارفرماست .

2- ازسوی دیگر بر طبق ماده 92قانون کار و ماده 88 قانون تامین اجتماعی کارگرانی که به لحاظ شغل در معرض بروز بیماری های ناشی از کار قراردارند باید با هزینه کارفرما حداقل سالی یک بار مورد معاینه و آزمایشات پزشکی قرار گرفته و در پرونده آنان منعکس شود , لذا طبیعتا هزینه معاینات دوره ای نیز بعهده کارفرما قرار دارد.

 

مدارک لازم معاینات بدو استخدام

← معرفی نامه از کارگزینی

← عکس ۴*۳ دو قطعه

← کارت پایان خدمت به همراه کپی آن

← شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی آن ها

← ناشتایی بمدت ۱۲-۱۰ ساعت جهت انجام آزمایشات در اول صبح

← به همراه داشتن عینک در صورت استفاده

شماره های تماس مرکز

۰۹۱۹۳۸۹۱۵۲۰

۰۹۱۲۵۲۶۱۶۱۹

۰۹۱۲۶۸۷۷۳۱۴

۰۲۱-۴۴۳۷۷۴۰۲

ارسال پيام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.