نام کاربري: رمز عبور:

فرآیند طراحی هفت مرحله ای

بازديد : 183 | چهارشنبه 22 خرداد 1398 - 15:49
magbot
ارسالي ها : 37
عضويت : 1 /8 /1397
فرآیند طراحی هفت مرحله ای
فرآیند طراحی و توسعه هفت مرحله ایطراحی سایت
 


MAGBOT +
 فرایند طراحی و توسعه برای پیروی یک پروژه جدید مهم است و  می تواند در دستیابی به نتایج مطلوب شما و مشتریان شما تاثیر گذار باشد. 
به عنوان یک طراح، می دانید که کار و یا محصول شما مستلزم رضایت مشتری شما است. هدف نهایی این است که  مشتری  و به نوبه ای خود، از نتیجه کار و زمان بندی خرسند باشید. 
 اگر شما یک طراح گرافیک، طراح وب، برنامه نویس هستید، داشتن یک سیستم به شما کمک می کند تا کار را سریع تر انجام دهید، علاوه بر اینکه همه چیز را سازماندهی کنید  روابط طراح/مشتری مناسبی باید شکل گیرد. 
۱.جمع آوری اطلاعات و نیاز سنجی
یکی از مهمترین مراحل در فرآیند طراحی، جمع آوری اطلاعاتی است که نیاز دارید. معمولا در جلسات چهره به چهره با مشتری، یک پرسشنامه (به صورت آنلاین و یا دستی) یا حتی با یک جلسه اسکایپ به دست می آید . 
در زمان جمعآوری این اطلاعات، شما اهداف مشتری خود را میشناسید و می توانید جزئیات بیشتری را برای  تمرکز بر ماهیت پروژه جمع آوری کنید. 


خلاصه برداری مهم است: اگر چه ممکن است اضافه کاری باشد، یک خلاصه طراحی دارای دو مزیت کلیدی است:  اندازه و مقایس کار مشخص می شود، پروژه در زهن شما مجسم می شود: 

اطلاعاتی که مشتری در ابتدا ارائه می دهد، برای همه (به ویژه مشتری)   بهترین نتیجه را حاصل می کند. موضوعاتی که می توانند در طراحی تکامل یابند ممکن است کمی متفاوت باشند، اما چندین نقطه شروع خوب مطرح میشود: 

2. پژوهش
پس از اینکه با مشتری تماس گرفتید و درک دقیقی از کار به دست آوردید، اکنون زمان تحقیق است. 

پس از بررسی اطلاعات داده شده به شما ، می توانید تحقیق کنید. این مرحله معمولا شامل در نظر گرفتن رقبا، روند بازار، تمایزات محصول/خدمات، کسب و کار و آینده آن است. 

این مرحله معمولا مورد علاقه طراحان نیست، اما در نهایت ارزشش دارد. هیچ چیز بدتر از ایجاد یک آرم زیبا نیست که کشف کنید  شبیه آرم یک رقیب است. پاداش هایی را از زمان انجام تحقیقات به دست می آورید، به من اعتماد کنید. 


پیشنهاد می شود در این مرحله ۵۰ درصد هزینه طراحی را دریافت کنید3. استراتژی
این مرحله ممکن است بسته به مقیاس پروژه شما متفاوت باشد، اما بهتر است قبل از استفاده از مداد و کاغذ، یک استراتژی تعریف کنید. چگونه؟ از طریق، تجزیه و تحلیل تحقیق جمع آوری شده و تصمیم گیری در مورد معیار طراحی و عملکرد. 
 4. توسعه و تعریف طرح اولیه
هنگامی که یک استراتژی روشن دارید، ایده این است که پس از ایجاد مفاهیم طراحی اولیه بر اساس استراتژی شروع به توسعه طراح اولیه نمایید. توسعه را می توان از طریق ابزارهای مختلف انجام داد که بر اساس مقیاس پروژه توسط مدیر پروژه تعیین می گردد از ابزار زیر برای توسعه طرح اولیه استفاده کنید:
ترسیم ذهنی: یک نمودار که برای بیان کلمات، ایده ها و وظایف مرتبط با ایده مرکزی شما استفاده می شود. رویکرد طوفان مغزی را برای برنامه ریزی و سازماندهی وظایف بکار برید.
Storyboarding: به منظور پیش نمایش تصویر، انیمیشن، و غیره
نوشتن آزاد: یک راه عالی برای به دست آوردن ایده های تیم
ایجاد طرح بندی: طرح بندی ، بازی کردن با طرح های رنگی و تایپوگرافی.5. ارائه/اصلاح
اغلب با یک فایل PDF طراحی  اولیه  ارائه می شود. اکنون مشتری با بررسی طرح ها و ارائه بازخورد براساس اهداف و نیازهای مخاطبان خود کار را پیش می برد. در این مرحله، طراح به ایجاد تغییر در عناصر بر اساس درخواست مشتری در  مورد  طراحی توافق می کند. 
6. تولید/راه اندازی
طراح در این مرحله با طراحي نهایی  قطعه تکميل شده را در تمامي فرمت های تحويلی اجرا  می کند ممکن است  کار شامل چاپ و وب باشد. بسته به پروژه و/یا رسانه، زمان و مدل تحویل طرح متفاوت است7. تکمیل
 به شما تبریک می گویم.
 شما اکنون می توانید مشتری خود را بابت پرداخت ۵۰ درصد دوم  صورتحساب باقی مانده مطلع کنید.


با یک روند جامع برای تکمیل یک پروژه طراحی، شما نه تنها ارتباط نزدیکتری با مشتری خود ایجاد می کنید، بلکه باعث می شود که چیزی به یاد ماندنی به آنها بسپارید.
مقالات مرتبط
ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.