نام کاربري: رمز عبور:

هزینه ایجاد دکور سبز

بازديد : 151 | یکشنبه 05 خرداد 1398 - 00:28
topwebb
ارسالي ها : 16
عضويت : 2 /9 /1397
هزینه ایجاد دکور سبز
قیمت دیوار سبز


تصور کنید چه صحنه دلچسب و زیبایی خواهد بود اگر جای همه دیوار های خشن شهر، حیاظ و خانه ها برگ های سر سبز سرازیر شده باشند. تصور کنید صبح از خواب بر میخیزید و در کنار خود دیواری پر از گیاهان سبز می بینید. چه حسی به شما دست می دهد؟ دیوار سبز به این معنی است که سطح دیواری پوشیده از گیاه است. حال اگر به دنبال این زیبایی برای محوطه خانه، کار و یا هر مکان دیگری هستید مطمئنا براتون سوال پیش آمده که هزینه دیوار سبز چقدر می باشد؟
با دکور سبز همراه باشید تا شما را کمی با دیوار سبز و هزینه های آن آشنا کنیم.

علاوه بر مواردی که در رابطه با هزینه دیوار سبز ذکر شد، گیاهان دیوار سبز نیز یکی از معیارهایی است که در هزینه ها تفاوت ایجاد می کند. گیاهان دیوار سبز می توانند بر اساس هزینه، نگهداری و بودجه شما انواع متفاوتی را در برگیرند. برخی از افراد علاقه مند به گیاهان برگی و برخی دیگر علاقه مند به گیاهان رونده هستند.
این موضوعات و دیگر مسائل مربوط به نگهداری گیاهان از آب و هوای اقلیم مورد نظر تا شرایط جوی موجود می تواند شرایط را برای انتخاب گیاهان دیوار سبز تغییر دهد.

پیشنهاد ما به شما این است که در اولین گام تلاش کنید گیاهان بومی را انتخاب کنید تا بتوانند با شرایط آب و هوایی موجود وقق پیدا کنند. علاوه بر این می توانید با مشورت با نصب کننده دیوار سبز در رابطه با نحوه نگهداری گیاهان مشورت کنید و از گیاهان استفاده کنید که نگهداری آن ها کمترین هزینه را از جهت زمانی و مالی برای شما داشته باشد.
عوامل تعیین کننده هزینه دیوار سبز علاوه بر موارد ذکر شده مواردی دیگری را نیز در بر می گیرد. این عوامل شامل گیاهان به کار رفته در دیوار سبز، سیستم زهکشی و آبیاری، نوع خاک به کاررفته، سایز پنل گیاهی، طبیعی یا مصنوعی بودن گیاه به همراه میزان پوشش گیاهی است.
نصب و راه اندازی دیوار سبز پایان کار اجرای دیوار سبز نیست . نگهداری و مراقبت از دیوار سبز اهمیت بیشتری نسبت به نصب و راه اندازی آن دارد. نگهداری از دیوار سبز باید به صورت دوره ای و با دقت انجام شود تا از اسیب رسیدن به گیاهان جلوگیری به عمل آید.
در این نوع دیوار سبز می توان از گیاهان متنوع تری استفاده کرد و از طرفی نیز ضخامت آن نیز کمتر از مقدار مورد نظر است.
با توجه به این نکات و هزینه نصب و راه اندازی هزینه دیوار سبز مشخص می شود. با توجه به فضاهای موجود ممکن است دیوار سبز ابعاد کوچکتر یا بزرگتری داشته باشد که موجب تغییر هزینه ها می شود.
مواردی که ذکر شده در برگیرنده هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی دیوار سبز است اما در نظر داشته باشید که هزینه نگهداری دیوار سبز نیز بخشی از آن است.
ارزیابی سیستم آبیاری، کودهای مورد استفاده، جایگزینی گیاهان، از بین بردن علف‌های هرز و بررسی بیماری ها و آفات گیاهان از جمله هزینه های نگهداری دیوار سبز هستند.علاوه بر این محل اجرای پروژه می بایست به‌طور منظم بازرسی و ارزیابی شود که این ارزیابی شامل بررسی سیستم آبیاری و زهکشی، کشش مجدد کابل‌ها و یا تعمیر اتصالاتی که بروی دیوار قرارگرفته‌اند می باشد.
هزینه دیوار سبز را می توان به چند دسته مختلف دسته بندی کرد و بدون داشتن اطلاعات کافی مثل ( مکان نصب، متراژ، نوع گیاه و…) نمی توان هزینه دقیقی را اعلام کرد. ولی در کل هزینه دیواز سبز از متری 600 تومان تا 1 میلیون 700 هزار تومان متغییر است.
ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.