نام کاربري: رمز عبور:

آشنایی با انواع قفل کارتی و کاربردهای آنها

بازديد : 179 | دوشنبه 17 دی 1397 - 13:29
avaseo
ارسالي ها : 35
عضويت : 17 /10 /1397
آشنایی با انواع قفل کارتی و کاربردهای آنها
به طور کلی قفل های کارتی با دو نوع کارت IC یا تماسی و RFID یا بدون تماس باز می شوند. قفل های کارتی RFID عملکرد بهتری نسبت به قفل های کارتی IC دارند که در ادامه دلایل این موضوع را ذکر می کنیم. 

قفل کارتی با تماس مستقیم یا IC ها یکی از اولین نمونه های قفل های کارتی هستند. کارت این قفل ها به صورت مستقیم توسط مسافران استفاده می شود و به همین دلیل خیلی زود مستهلک می شوند. در نتیجه هتلداران علاقه چندانی به استفاده از قفل های کارتی IC ندارند. 
در قفل های کارتی RFID جدید یا کارت های مایفر MIFARE برخلاف کارت های IC مسافران برای ورود با اتاق های خود نیازی به استفاده مستقیم از کارت ندارند. در این قفل های جدید مسافران بدون نیاز به کارت و تنها با استفاده از امواج رادیویی می توانند قفل را باز کرده و وارد اتاق خود شوند. 
قفل های کارتی مدرن RFID بسیار کاربردی تر از قفل های کارتی قدیمی تر هستند و انتخابی ایده آل برای هتلداران و صاحبان مجموعه ها و مراکز بزرگ می باشند. افراد در هر سنی که باشند به راحتی می توانند از این قفل های کارتی استفاده کنند. 
قفل های کارتی RFID امنیت بسیار بالایی ایجاد می کنند و این کارت ها به هیچ وجه قابل کپی شدن نیستند. 
بردها و مدارهای به کار رفته در قفل های کارتی RFID ایمنی بسیار بالاتری نسبت به انواع قفل های کارتی قدیمی مانند IC ها دارند.

ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.