نام کاربري: رمز عبور:

دیوار سبز چیست ونحوه اجرای آن چگونه است؟؟

بازديد : 167 | چهارشنبه 21 آذر 1397 - 23:57
topwebb
ارسالي ها : 16
عضويت : 2 /9 /1397
دیوار سبز چیست ونحوه اجرای آن چگونه است؟؟


دیوار سبز دیواری است که بخشی از آن و یا تمام آن دارای پوشش سبز باشد. دیوارهای سبز را می توان در محیط داخل یا خارج از ساختمان اجرا کرد. همچنین روش های متعدد و گوناگونی برای اجرای دیوارهای سبز در ابعاد مختلف برای فضاسازی محوطه داخلی و همچنین نمای خارجی ساختمان موجود میباشد.دیوارهای زنده، بسته به کارخانه تولید کننده آن، جنس صفحات و نوع بیرونی و یا داخلی آن، جزئیات اجرایی متفاوتی دارند. در این روش در تمام ارتفاع و در تمام سطح دیوار گیاه کاشته می‌شود .اصلی ترین ویژگی آنها، ایجاد سایه در تابستان می باشد. پوشش انبوه گیاهی در طول تابستان به عنوان حائلی بین تابش مستقیم اشعه خورشید و پوسته خارجی دیوار عمل می‌کند.در سال های اخیر توجه به Green Wall بسیار زیاد شده است و اهمیت بسیاری در میان مردم، مهندسان و معماران پیدا کرده است.
دیوار سبز از جمله فناوری هایی است که در سال های اخیر در ایران رواج پیدا کرده است. دیوار سبز اهمیت فراوانی هم از نظر زیست محیطی و هم از لحاظ زببایی بصری دارد. 
اولین گام انتخاب مکان مناسب برای ساخت دیوار سبز است. شما می توانید بخش های متفاوتی از یک ساختمان را به عنوان محل اجرای دیوار سبز انتخاب کنید که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
  • دیوارهای قدیمی ساختمان
  • دیوارهای جانبی کور و بلند
  • دیواره های پارکینگ ها، بزرگراه ها و مراکز صنعتی و کارخانه ها
  • فضای داخلی اماکن عمومی
  • فضای داخلی ساختمان ها و لابی
با توجه به بودجه، مکان در نظر گرفته شده و همچنین نوع مصالح دیوار سبز می تواند از نوع دیوار زنده (پانل های مدولار) یا نمای سبز (گیاهان بالارونده)باشد. در هر نوع از مکان ها با توجه به امکانات وجود یکی از این دو سیستم یا ترکیبی از هردوی آن‌ها به کار می رود.

ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.