نام کاربري: رمز عبور:

کسب درآمد اینترنتی چگونه ممکن است؟ واقعی و عملی

بازديد : 277 | چهارشنبه 28 شهریور 1397 - 01:05
paylash
ارسالي ها : 1
عضويت : 28 /6 /1397
کسب درآمد اینترنتی چگونه ممکن است؟ واقعی و عملی
           کسب درآمد اینترنتی امروزه دیگر یک واقیعت دست یافتنی است در گذشته به دلیل مشکلاتی که در حوزه ی تجارت الکترونیک وجود داشت کسب درآمد از اینترنت برای علاقه مندان این حوزه واقعا سخت بود و بعضی وقت ها به دلیل باورهای غلطی که وجود داشت حتی بعضی ها جرات نمی کردند در این حوزه ها سرمایه گذاری کنند اما با روی کارآمدن استارتاپ های بزرگی همچون دیجی کالا باورهای غلط در هم شکست و مردم باور کردند که کسب درامد از اینترنت واقیعت دارد همانطور که امروز شاهد آن هستیم کسب و کار های اینترنتی زیادی راه   باندازی شده اند و در آمد های بسیار خوبی نسب به کسب و کارهای سنتی دارند .
     
به دلیل مزایای زیادی که در کسب و کار اینترنتی وجود دارد همه روزه به علاقه مندان این حوزه افزوده می شود و خیلی از کسب و کارهای سنتی کم کم جای خود را به کسب و کارهای آنلاین می دهند برای مثال زمانی که استارتاپ اسنپ شروع به فعالیت کرد خیلی از آژانس ها رانندگان خود را از دست دادند و به اسنپ ملحق شدند این فقط نمونه ای از کسب و کار سنتی بود که به معادل آنلاین تبدیل شد . هر چقدر تکنولوژی پیشرفت می کند فضا برای رونق کسب و کار اینترنتی محیا و برای کسب و کارهای سنتی تنگ می شود این در حالی است که خیلی از کسب و کارهای سنتی یا توان رقابت با نمونه های آنلاین را ندارند یا به همان مقدار در آمد کم  و سهم کمی که از بازار نصیبشان می شود بسنده می کنند.


اگر کسب و کارهای سنتی به فکر تبدیل کسب و کارشان به کسب و کار اینترنتی نباشند در درازمدت دیگر کسب و کاری نخواهند داشت چون کسی خواهان این نوع کسب و کارها نخواهد بود ,  سوالی که پیش می آید این است که اصلا چگونه باید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم و کسب درآمد اینترنتی داشته باشیم. متاسفانه باورهای اشتباهی که در کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد اینترنتی وجود دارد این است که عموم مردم فکر می کنند با راه اندازی کسب و کار آنلاین می توانند یک شبه پولدار شوند ولی واقیعت چیز دیگری است این باورها زمانی در بن مردم نهادینه می شود که تبلیغات گسترده ای هم برای این نوع کسب و کارها انجام می شود.


برای مثال بارها شده است که در گوگل عبارت کسب درآمد از اینترنت را جستجو کرده ام و سایت هایی را دیده ام که اقدام به فروش پکیج هایی می کنند با عناوین عجیب غریب و فریبنده که در ابتدای این مقاله سعی می کنم این نوع پکیج ها را بررسی و شفاف سازی کنم چون سپس شما را با اصول صحیح و درست کسب درآمد اینترنتی آشنا کنم چون دوستان زیادی در دام این نوع پکیج ها گرفتار می شوند  و بعد از خرید پکیج ها با محتوای بی ارزش روبه می شوند که نه تنها درآمد برای آنها ندارد بلکه باعث از دست دادن انگیزه این دسته از دوستان نیز می شود.


کسب درآمد اینترنتی با شعارهای فریبنده
همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید افرادی هستند که اقدام به فروش پکیج های کسب درامد اینترنتی با عناوین فریبنده نموده اند قیمت این پکیج ها اغلب بسیار ارازان است چیزی بین 15 تا 25 هزارتومان به نظر شما کسب 3 میلیون تومان در 5 دقیقه ممکن است؟ اگر کسی ادعا می کند که می تواند در 5 دقیقه 3میلیون تومان درآمد داشته باشد چرا اقدام به فروش پکیج 25 هزارتومانی می کند؟ اگر این در آمد واقیعت داشته باشد تقریبا در ساعت چیزی در حدود 36 میلیون تومان و در 24 ساعت چیزی در حدود 864000000 میلوین تومان می شود یعنی در 1 روز بالای 800 میلیون تومان و اگر بخواهیم همین رقم را برای یک ماه حساب کنیم 25920000000 یک رقم نجومی بسیار بزرگی به دست می آید که عملا با پکیج 25000 هزارتومانی واقعا رسیدن به این عدد غیر ممکن است .


به شما توصیه می کنم هیچ وقت و هیچ وقت به فکر کسب درآمد اینترنتی با این پکیج ها نباشید این پکیج ها فقط یک هدف دارند پرکردن جیب صاحبانشان بدون اینکه مفید باشند اگر این نوع کسب درآمد اینترنتی واقیعت داشت که همه باید یک بار این پکیج ها را خریداری می کردند و بعد از یکی دو ماه به یک میلیاردر تبدیل می شدند! اینطور نیست .اما چرا این پکیج ها ارازان هستند؟ وقتی شما بخواهید نهایت 25 هزارتومان بابت یک پکیج هزینه کنید بدون شک اگر محتوای پکیج با شعارهایی که نوشته اند همخوانی نداشته باشد و رسیدن به این مبالغ امکانپذیر نباشد شما نه حوصله شکایت از پکیج را دارید و اینکه واقعا پکیج ارزش شکایت را ندارد چون می دانید برای شکایت بازی باید بیشتر از این مبالغ را هزینه کنید و صاحبان این پکیج دقیقا از همین نکات استفاده کرده اند یک محصول ارزان بدون پشتیبانی.


نکته ی دیگری که باید در مورد این پکیج ها بدانید این است که غالبا این نوع پکیج ها در سایت های تک صفحه ای به فروش می رسند و آن یک صفحه هم فقط بازی کردن با اعدا و ارقام تبلیغاتی است و قصد دارد مشتری را متقاعد کند که پکیج را خریداری کند (آن یک صفحه یک صفحه ی تبلیغاتی است که اغلب بصورت حرفه ای تبلیغ نویسی شده است) و عمدتا ناحیه ی احساسی مشتری را هدف قرار می دهد مثل 3 میلیون تومان در 5 دقیقه خوب با این عنوان همه احساسی می شوند و در مقابل قیمت ارزان پکیج مشتاق می شنوند پکیج را خریداری کنند و به قول خودشان تمام رازهای کسب درآمد اینترنتی را بدانند آن هم فقط به قیمت 25 هزارتومان.


کسب درآمد اینترنتی چگونه ممکن است؟
سایت دیجی کالا تقریبا در روز 1 میلیارد تومان فروش دارد دیجی کالا استارتاپ بسیار بزرگی است و سهم قابل توجهی را در بازار ایران به خود اختصاص داده است اما این کجا و آن کجا! سایت دیجی کالا با این درآمدی که دارد نشان دهنده ی این است که کسب درآمد اینترنتی یک واقیعت است اما راز نیست بلکه نیاز به راه اندازی اصولی کسب و کار اینترنتی بر پایه ی اهداف از پیش تعین شده دارد راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد اینترنتی در حقیقت زیاد کار راحتی هم نیست بلکه نسبت به کسب و کار سنتی مزایای زیادی دارد به سرمایه کمی نیاز دارد بعضی وقت ها حتی با سرمایه های خیلی کم مثلا 300 هزارتومان و همچنین نیاز به یک سیستم درست برای کسب درآمد اینترنتی ببینیم چطور می توانیم کسب درآمد اینترنتی داشته باشیم؟
اگر بخواهیم بصورت واقعی کسب درآمد اینترنتی داشته باشیم باید اصول و مسیر درست آن را بدانیم و براساس یک برنانه ریزی درست عمل کنیم تا در نهایت بتوانیم به درآمد های مورد نظرمان برسیم. مراحلی که ذکر می کنم به شما کمک می کند سیستم درست کسب درآمد اینترنتی یا کسب درآمد از اینترنت را پیاده کنید و از هرگونه پکیج فریبنده بی نیاز شوید چون این سیستم واقعی است بدون شک نیاز به صبر حوصله و پشتکار دارد و همچنین مهارت های فنی.


انتخاب حوزه فعالیت
اولین قدم در راه اندازی سیستم کسب درامد اینترنتی انتخاب حوزه فعالیت است . حوزه فعالیت شامل تخصص , مهارت و علاقه ی شما می باشد . شما باید حوزه فعالیتی را انتخاب کنید که واقعا به آن علاقه داشته باشید که در آینده انگیزه خود را از دست ندهید و دچار مشکل نشوید وکه باعث شکست شما می شود. شما باید ایده ای را انتخاب کنید که در آن رقابت وجود داشته باشد , هر چه رقابت بیشتر باشد نشانه ی آن است که میزان کسب درامد از آن سیستم بیشتر است .


دوستانی هستند که در همین مرحله دیگر توان حرکت به جلو را ندارند و در همین مرحله عقب نشینی می کنند وقتی حوزه ی فعالیت آن ها یک حوزه ی پر رقابت است مثلا طراحی سایت فکر می کنند دیگر نمی شود از این حوزه درآمد اینترنتی داشت و اینطور فکر می کنند که رقیبان این حوزه زیاد است و نمی شود در این حوزه موفق شد این طرز تفکر اشتباه بزرگی است که در ابتدای کار سراغتان می آید هر چقدر رقابت در حوزه ای بیشتر باشد یعنی در عوض تقاضا هم بیشتر است و برای همه سهمی از این بازار وجود دارد کار کردن در حوزه های رقابتی درآمد بسیار زیادی دارد.


همیشه سعی کنید از بین مهارت ها و تخصص های خود حوزه ی را انتخاب کنید که خواهان زیادی دارد و رقابت در آن زمینه بیشتر است و هم اینکه آینده نگر باشید و ببینید میزان رقابت یا تقاضا صعودی است یا نزولی هرچقدر میزان رقابت صعودی باشد یعنی به مرور زمان به علاقه مندان این حوزه افزوده می شود و این چراغ سبزی است برای شما حوزه های کم رقابت شاید سریع به درآمد برسد ولی این درآمد خیلی کم خواهد بود و به احتمال زیاد به مرور زمان از مخاطبان این حوزه کاسته می شود .


در مقابل حوزه هایی وجود دارد که در آن ها رقابت پایین است اما میزان رقابت جهش صعودی دارد کارکردن روی این حوزه ها به شدت توصیه می شود چون بعد از مدت زمان بسیار کم این حوزه ها رقابتی می شوند و شما هر چقدر قدیمی تر باشید درآمد بیشتر هم می توانید داشته باشید. برای مثال زمانی بود که اصلا کسی به فکر کسب درامد اینترنتی از انیستا گرام نبود اما در مدت زمان بسیار کم کسب درآمد اینترنتی از شبکه های کجازی رواج یافت به خصوص تلگرام و انیستاگرام.
طراحی سایت
در سیستم کسب درآمد اینترنتی شما باید یک وب سایت برای محصولات و خدمات خود داشته باشید . تا بتوانید خیلی راحت تر خدمات و محصولات خودتان را به کاربران و مخاطبان خود ارائه کنید سایت مانند مغازه شما است ولی مزایای بسیار زیادی دارد مثلا نیاز نیست شما 24 ساعته آنلاین باشید اگر یک روز مغازه بسته باشد کسب درآمد وجود نخواهد داشت اما اگر شما حتی 1 ماه هم به سایت سرنزنید به احتمال بسیار قوی سایت محصولات و خدمات شما را می فروشد کارهای بازاریابی شما را بصورت اتوماتیک انجام می دهد و کلی مزایای دیگر .


ساخت لندینگ پیج (صفحه محصول)
شما باید برای خدمات و محصولات خود صفحه ی لندینگ پیج یا صفحات فرود بسازید . با ساخت صفحه ی محصول مناسب شما می توانید خیلی راحت فروش خود را چندین و چند برابر کنید و مشتریان بیشتری در کسب و کار خود جذب کنید . ساخت لندینگ پیج اصول و قواعد خود را دارد و باید تمام تکنیک های حرفه ای را رعایت کنید تا خیلی راحت بتوانید با آن تکنیک ها نسبت به رقبای خود فروش بیشتری داشته باشید .


ساخت سیستم ایمیل مارکتینگ
در سیستم کسب درآمد اینترنتی داشتن یک سیستم ایمیل مارکتینگ الزامی می باشد . شما حتما باید یک سیستم ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار اینترنتی خود راه اندازی کنید که بتوانید با این سیستم ایمیل مارکتینگ افرادی که در سایت شما عضو می شوند را به یک مشتری دائم و همیشگی تبدیل کنید . که این کار واقعا فروش شما را چندین و چند برابر می کند.


قیف فروش
یکی دیگر از مراحل سیستم کسب درآمد اینترنتی که خیلی بر فروش شما تاثیر دارد قیف فروش می باشد . شما باید تکنیک های قیف فروش را در سیستم کسب درآمد اینترنتی خود رعایت کنید تا فروش شما چندین برابر افزایش یابد .و در نهایت شما با پیاده سازی این تکنیک ها در سیستم کسب درآمد اینترنتی خود قطعا به درآمد فوق العاده بالایی خواهید می رسید.
بهینه سازی سایت 
در سیستم کسب درآمد اینترنتی وبسایتی را که طراحی می کنید باید برای موتور های جستجو گر بهینه سازی شود . در دنیای اینترنت شما برای آنکه در نتایج اول گوگل دیده شوید حتما باید سایت خود را سئو یا بهینه سازی کنید تا بتوانید افراد زیادی را به سایتتان هدایت کنید و با انجام فرایند های بازاریابی آن ها را وارد قیف فروش کنید هر چقدر بازدید سایت بیشتر شود درآمد سایت هم بیشتر می شود.
عوامل مهم کسب درآمد اینترنتی یا کسب درآمد از اینترنت
باورهای اشتباه
این مساله برای بسیاری از دوستان که تصور می کنند کسب درآمد از اینترنت خیلی آسان است، رخ می دهد.دوستان زیادی هستند که فکر می کنند با راه اندازی یک سایت و درج چند محصول می توانند در آمد مناسبی داشته باشند اما واقعا کار تا این حد هم راحت نیست کسب درآمد اینترنتی زیاد ممکن است ولی به تلاش پشتکار و مهم تر از همه دانستن مهارت های مورد نیاز برای کسب و کار اینترنتی نیاز دارد.البته کسب و کار اینترنتی می تواند گزینه ساده و آسانی باشد ولی با طرز فکر های اشتباه بدون شک باید با دستان خالی کسب و کار اینترنتی را رها کنید.


 آغاز کار کسب و کار اینترنتی نسبتا ساده کم هزینه است، اما این به معنای آن نیست که کسب موفقیت نیز ساده می باشد اینترنتی فضای پررقابت است هر چقدر توان رقابت داشته باشید و مزیت های رقابتی شما بهتر از رقیبانتان باشد می توانید در آمد خوب و پایداری داشته باشید. توجه داشتن به این نکات باعث انتخاب درست مسیر شما در کسب و کار اینترنتی می شود مسیرهایی که در بالا ذکر کردم جزء جدای ناپذیر هر کسب و کار اینترنتی است.


کسب درآمد اینترنتی با سرمایه خیلی کم
برخی کارآفرینان موفق، کسب و کار اینترنتی خود را بدون سرمایه گذاری های زیاد و یا حتی تقریبا به صورت رایگان به موفقیت رسانده اند (یا به عبارت دیگر کسب و کار اینترنتی در منزل)، اما برای موفقیت در کسب درآمد اینترنتی شما نیازمند به صرف هزینه های بازاریابی اینرتنتی هستید .شاید اصلی ترین سرمایه گذاری در زمینه کسب و کار اینترنتی برای شروع کار به دریافت نام دامنه برای وب سایت و خرید قالب ها و افزونه ها برای سایت و همچنین خرید برخی ابزارهای مفید مانند ابزار تجزیه و تحلیل کلید واژه اختصاص یابد .


توجه به ترافیک و فانل
هیچ کسب و کار اینترنتی بدون برخورداری از ترافیک مناسب و بالا و  صفحه فروش یا لندینگ پیج هدفمند قادر به کسب موفقیت نیست. همانطور که در بالا گفتم فروش شما رابطه مستقیم با ترافیک شما دارد هر چقدر افراد بیشتری را وارد فانل کنید کسب درآمد اینترنتی بیشتری خواهید داشت . یک وب سایت که برای کسب و کار اینترنتی راه اندازی شده است هر چقدر هم بزرگ و زیبا باشد اگر بازدید کننده نداشته باشد شانس دیده شدن هم ندارد و بدون شک فروشی هم نخواهد داشت.

منبع: نت آموز


وب کاربر ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.