نام کاربري: رمز عبور:

اجرای نمای ساختمان

بازديد : 240 | یکشنبه 03 دی 1396 - 09:59
tablosazi
ارسالي ها : 1
عضويت : 3 /10 /1396
اجرای نمای ساختمان
همان طور که می دانیم اولین چیزی که بعد از دیدن قسمت بیرونی ساختمان نظر مخاطب را به خود جلب می کند ، نما و طرح بیرونی آن ساختمان یا بناست به طوریکه می توان ادعا کرد که نمای بیرونی ساختمان به تنهایی می تواند نقش پررنگی را برای ایجاد تاثیر اولیه قوی در جذب مخاطب داشته باشد.
در نمای بیرونی ساختمان ها می توان از مصالح مختلفی مانند چوب ، آجر ، آلومینیوم ، سرامیک و... استفاده کرد. اگر شما برای اجرای نمای بیرونی ساختمان خودتان از یک گروه حرفه ای (تیم تابلو سازی نامی) کمک بگیرید علاوه بر آنکه می توانید در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید ، می توانید یک انتخاب درست داشته باشید.البته پیشنهاد گروه تابلو سازی نامی به شما انجام و اجرای نمای ساختمان خود با ترموود است.
• حال شاید سوال شما این باشد که ترموود چیست؟
استفاده از چوب در ساختمان سازی ، عمری دیرینه دارد یعنی زمانی را در نظر بگیرید که انسان ها برای ساخت خانه های خود مصالح مختلفی در دسترس نداشتند و مجبور بودند از تنه های درختان برای خود خانه بسازند.
اما بعد از آنکه مصالح جدید برای ساختمان سازی اختراع شد (آلومینیوم ، آجر ، سرامیک و...) بشر فهمید این مصالح دارای طول عمر و ماندگاری طولانی تری نسب به چوب هستند و ترجیح داد از آنها استفاده کند ولی همچنان نمای چوب برایش زیبا تر و دلنشین تر بود ، پس به دنبال راه حلی بود که بتواند به نحوی از چوب در ساختمان هایش استفاده کند پس ترموود را کشف کرد که از آن می توان در نمای همه ساختمان ها و در همه محیط ها (حتی حمام و جاهای که دارای رطوبت بالا هستند ) بدون هیچ مشکلی استفاده کرد.
برای ساختن ترموود ، چوب حرارت داده می شود ، البته باید در زمان دادن این حرارت به چوب ، همه اکسیژن موجود در محیط حذف شود تا چوب نسوزد با این کار دوامش بالا می رود.
اکثر ترموود های موجود که از آنها برای نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود ، فنلاندی هستند.
ترمووودها را به دو دسته چوب نرم ( کاج ) و چوب سخت ( زبان گنجشک ) تقسیم بندی می کنند و شیار دار و بدون شیار هستند.
اگر ترموود ها با شرایط درست و استاندارد تولید شده باشند دیگر نیاز به رنگ کردن آنها نداریم اما گاهی بعضی از افراد رنگ خاصی مد نظرشان است که می توانیم رنگ مطلوب و دلخواهشان را برایشان ایجاد کنیم.
برای نصب ترموود ها می توان از کلیپس و یا زیر سازی های چوبی استفاده کرد.البته استفاده از روش کلیپس قیمت کار را افزایش می دهد زیرا در این روش ، هیچ پیچی بر روی نما دیده نمی شود ( برخلاف روش زیرسازی) .


اجرای نمای ساختمان
وب کاربر ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.