یادگیری زبان انگلیسی از صفر
نام کاربري: رمز عبور:

یادگیری زبان انگلیسی از صفر

بازديد : 248 | سه شنبه 30 آبان 1396 - 15:24
amozeshgah
ارسالي ها : 1
عضويت : 30 /8 /1396
یادگیری زبان انگلیسی از صفر
شاید شما هم جزو اون دسته افرادی باشید که چون مبتدی هستید یا به قول خودتون هیچی از زبان انگلیسی نمی دونید از ثبت نام در کلاس ها هراس دارید  و یا به عبارتی از اینکه چیزی نمی دونید ممکنه جلوی بقیه خجالت بکشید. البته که اصلا خجالت نداره و همه از شکم مادرشون زبان دون به دنیا نمیان و اون ها هم از یه جایی شروع کردن تا به این سطح رسیدن. اما اگه شما همچنان رو حرف خودتون هستید هیچ ایرادی نداره، اول مطالب زیر رو مطالعه کنید و بعد که از این راهکارها استفاده کردید می تونید برای تعیین سطح کلاس های ارس ثبت نام کنید.


  • کتاب های انگلیسی و ویدیوهای آموزشی مناسب سطحتون رو گلچین کنید
می تونید به مکالمات خیلی ساده گوش بدید و سپس متن اون ها رو نگاه کنید و لغت های اون رو از دیکشنری در بیارید. توی این مرحله هدف اینه که فقط ورودی به ذهنتون داشته باشید اصلا نیازی نیست که برید دنبال اما و اگر قاعده ها بگردید و توضیحات گرامری بخونید فقط بارها گوش کنید و بعد برید سراغ متن اون ها.  تمرین ها و آزمون های کوتاه رو کنار بذارید و فقط روی درک اون ها و لغت ها تمرکز کنید.


  • تا جایی که می تونید گوش بدید
این یه قانون واسه همه ی زبان آموزهاست. و البته برای مبتدی ها هم خیلی مهمه. شما باید حدود 95 درصد زمان مطالعتون رو به بخش شنیداری اختصاص بدید. به سی دی صوتی مکالماتی که در کتاب ها وجود داره گوش بدید، به آسون ترین پادکست های انگلیسی گوش بدید.


  • یادگیری عمیق داشته باشید
مبتدی ها نسبت به زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته به تکرار بیشتری نیاز دارن. پس باید سعی کنید خیلی بیشتر وقت و حوصله بذارید مثلا یه مکالمه رو بارها و بارها گوش بدید؛ نه اینکه فقط گوش بدیدا! باید با تمرکز و دقت گوش بدید.
یادگیری با دقت و عمیق اصل اساسی مبتدی هاست. پس اصلا واسه زود یاد گرفتن عجله نکنید. تعداد لغات زیادی نیاز نیست وارد ذهنتون کنید یا حجم زیادی از کتاب رو مطالعه کنید. اما همون چیزهایی که مطالعه کردید رو خوب به خاطر بسپارید. در حقیقت کیفیت یادگیری مهمه و کمیت اون توی سطح شما خیلی مهم نیست. در بلند مدت سرعت شما بالاتر می ره ولی همچنان با کیفیت مطالعه خواهید کرد.


  • استرس نداشته باشید و سعی کنید با علاقه یادگیریتون رو ادامه بدید
اول راه بودن توی یادگیری زبان انگلیسی یا هرچیزی دیگه ای سخته. ممکنه حس خوبی نداشته باشید. یا هیچ کاری برای بهتر شدنتون انجام ندید. پس برای شما از همه مهم تر اینه که از یادگرفتن لذت ببرید و صبور باشید و به چشم یه تفریح بهش نگاه کنید.
خیلی از تازه واردها زود کم میارن و یادگیری رو رها می کنن. امیدشون رو از دست میدن و بی حوصله می شن. اما شما اینطوری نباشید و سعی کنید انگیزه و امیدتون رو واسه گرفتن یه نتیجه ی خوب از دست ندید.
در حقیقت احساسات نقش بسیار مهمی رو در یادگیری ایفا می کنن. وقتی که شروع به یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگه ای می کنید باید بهش حس و علاقه داشته باشید. همینطور به اون هیجان، شادی، علاقه و سرگرمی اضافه کنید. با انجام این کارها تداوم یادگیریتون رو تضمین می کنین.
بدون علاقه و احساس به چیزی که یاد می گیرید قبل از اینکه به سطح های بالاتری برسید احتمال داره یادگیری رو رها کنید.
پس لطفا و خواهشا اگه برای یادگیری زبان انگلیسی هدف دارید از یادگیریتون لذت ببرید و دست نکشید. از اشتباه کردن نترسید و خودتون رو تشویق کنید. برای کاری که می کنید انگیزه داشته باشید.یادگیری زبان انگلیسی از صفر
وب کاربر ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.