نحوی ساخت ربات تلگرامی به چه صورتی می باشد؟
نام کاربري: رمز عبور:

نحوی ساخت ربات تلگرامی به چه صورتی می باشد؟

بازديد : 179 | شنبه 27 آبان 1396 - 17:17
7bayan
ارسالي ها : 1
عضويت : 27 /8 /1396
نحوی ساخت ربات تلگرامی به چه صورتی می باشد؟
ساخت ربات تلگرام
برای ساخت یک ربات تلگرام باید دو پیش نیاز داشته باشید:
1- داشتن دانش کافی جهت برنامه نویسی 
2- داشتن سرور قوی برای میزبانی از ربات (اگر موارد لازم را ندارید سراغ این کار نروید!)


تلگرام در ورژن جدید خود (ورژن 3) برای ربات و کاربر عادی تفاوت قائل شده است. در ورژن های قبلی برای ساخت ربات باید اول به صورت کاربر عادی در برنامه عضو می شدید سپس یوزر مربوط را به سرور متصل میکردید و ربات خود را می ساختید.(آموزش کسب درآمد در تلگرام را از دست ندهید) اما در ورژن جدید برای ساخت ربات ابتدا باید از BotFather@ استفاده کنید.


بابا ربات (BotFather) این امکان را به شما میدهد تا بتوانید یک پروفایل مخصوص ربات بسازید و آن را مدیریت کنید.
برای ساخت ربات تلگرام یک ربات معرفی شده است به نام BotFather
. شما میتوانید با طی کردن چند قدم ساده ربات خود را بسازید. پس از ایجاد آن یه کدهویت یا Authorization Token برای شما ارسال میشود که درگاه ارتباطی شما با API خواهد بود. برای ساخت ربات تلگرام به مفاهیم و اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت:


با ربات BotFather ارتباط برقرار کنید، این ارتباط میتواند از طریق آدرس https://telegram.me/BotFather و یا نام کاربری BotFather@ آغاز گردد.
دستور /newbot را برای آن ارسال کنید و ربات پدر از شما نام و نام کاربری ربات
نام ربات (name) در لیست مخاطبان و توضیحات آن نمایش داده خواهد شد.
نام کاربری (username) یک عبارت کوتاه است که برای تعیین لینک ربات و مخاطب قرار دادن آن توسط دیگران به کار میرود. این نام کاربری باید بین 5 تا 32 کاراکتر باشد و تنها میتواند شامل حروف انگلیسی، اعداد و خط زیر (_) باشد. نام کاربری ربات باید همیشه با کلمه bot تمام شود.
توجه کنید که نام کاربری به حروف بزرگ و کوچک حساس است، مثلا شما میتوانید websima_bot یا web23bot را بعنوان نام کاربری خود انتخاب کنید.
Token یک رشته از اعداد و حروف مانند 110201543:AAHdqTcvCH1vGWJxfSeofSAs0K5PALDsaw است که برای ایجاد ارتباط میان شما و ربات بکار میرود.
اگر به هر دلیل Token خود را فراموش کردید با ارسال دستور token/ به botfather یک کد جدید برای شما ارسال میشود.
سایر دستورات بسیار ساده بوده و عنوان آنها بیانگر کاری که انجام میدهند است.


setname/ نام ربات تلگرام را تغییر میدهد.


setdescription/ توضحیات مربوط به معرفی ربات را تعیین میکند که میتواند تا 512 کاراکتر باشد، کاربران این متن را پس از شروع مکالمه با ربات شما مشاهده میکنند.


setabouttext/ این متن که حداکثر میتواند 120 کاراکتر باشد در پروفایل ربات نمایش داده میشود و هنگامی که کسی ربات تلگرام شما را به اشتراک میگذارد نیز در زیر نام نشان داده میشود.


setuserpic/ برای تعیین عکس پروفایل ربات تلگرام استفاده میشود.


setcommands/ برای تعیین دستورات جانبی و تکمیلی برای ربات شما استفاده میشود.


setjoigroups/ این دستور برای تعیین قابلیت افزوده شدن ربات به گروه ها استفاده میشود. اگر ربات شما برای ارتباط در گروه ها طراحی نشده است میتوانید این قابلیت را غیرفعال کنید.


setprivacy/ تعیین میکند که ربات شما چه پیام هایی را در گروه دریافت کند، اگر این گزینه غیرفعال شود ربات تمام پیام های ارسالی در گروه ها را دریافت و برای شما ارسال خواهد کرد.


deletebot/ ربات شما را حذف کرده و این نام کاربری را آزاد میکند.توجه کنید که هرکدام از این تغییرات به چند دقیقه زمان برای اجرا شدن نیاز خواهند داشت. حالا می توانید برای خود یک ربات افزایش ممبر کانال تلگرام بسازید و به صورت آزمایشی آن را تست کنید.
ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.