طراحی سایت و تاثیر رنگ ها
نام کاربري: رمز عبور:

طراحی سایت و تاثیر رنگ ها

بازديد : 201 | یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 - 15:22
sitecode
ارسالي ها : 153
عضويت : 10 /11 /1395
طراحی سایت و تاثیر رنگ ها
طراحی سایت و تاثیر رنگ ها


طراحی سایت و تاثیر رنگ ها : امروزه شاهد طراحی وب سایت های بسیاری در سراسر دنیا می باشیم که تعداد آن ها روز به روز در حال  افزایش می باشد . طراحی صفحات یک وب سایت موفق می بایست به گونه ای باشد که محتوا وب سایت را به خوبی انتقال داده و از سوی دیگر بیان کننده احساس واقعی طراح وب سایت نیز باشد . تحقق بخشیدن به این امر با استفاده از رنگ بندی مناسب و هدف دار اماکن پذیر می باشد . احساسات گوناگونی از قبیل حس شادی ، محبت ، اعتماد و ... را به کاربران یک وب سایت انتقال دهد .


مفاهیم انواع رنگ های پر طرفدار :

•    یکی از مناسب ترین ترکیب های رنگی در وب سایت ها ترکیب دو رنگ سفید و سبز می باشد . این دو رنگ به مخاطب احساس آرامش می دهند هم چنین رنگ سبز نسبت به دیگر رنگ ها در چشم کاربران آسان تر آنالیز می شود .
•    از رنگ قرمز معمولا برای افزایش میزان ضربان قلب و افزایش فشار خون استفاده می شود . به طور معمول اشخاصی که در محیط های قرمز رنگ مشغول به کار می باشند روند کاری سریع تری دارند اما اشتباهات بیشتری را مرتکب می شوند . این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ آبی و قرمز در کنار یکدیگر در طراحی وب سایت باعث ایجاد حس سر درد و خستگی در مخاطبین خواهد شد !
•    وب سایت هایی که در رنگ بندی طراحی سایت شان از طیف رنگی آبی استفاده می کنند کاربران بیشتری را نسبت به وب سایت های  دیگر جذب می نمایند . رنگ آبی ، رنگ آرامش بخش می باشد  و حس بخشندگی و امید را در کاربران بر می انگیزد . بر اساس آمار های به دست آمده عموم افراد به وب سایت هایی آبی رنگ در مدت زمان کم تری نسبت به دیگر وب سایت ها اطمینان می کنند . علاوه بر موارد ذکر شده مطالبی که به رنگ آبی می باشند در ذهن افراد بهتر ثبت خواهند شد . استفاده از ترکیب رنگ سفید ، بنفش و آبی موجب ایجاد اصالت و نجابت در ذهن افراد خواهد شد .

ارسال پيام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.